Pasirinkite svetainės kalbą:
EN LT RU
Privatumo politika
Šokiruojančios išvaizdos katės jubiliejinėje kačių parodoje
Data: 2019-10-03 11:01, skaityta: 4021

 

Tai, kas šokiruoja, priverčia aiktelėti. Vienus iš išgąsčio, kitus iš susižavėjimo. Pūstos uodegos, didelės akys, garbanoti ūsai, švelnus kailis, raini, sidabriniai, auksiniai ar taškuoti, ir visa tai – vienoje vietoje!

 

Vilniečius ir Vilniaus svečius spalio 5–6 dienomis sukvies daugiau nei 200 kačių iš viso pasaulio, tarp kurių ir tokia reta veislė kaip Selkirko reksai. Viešbutyje „Grand Resort Lietuva“ 25 metų jubiliejų švenčianti bei profesionaliausia Lietuvoje felinologų draugija „Bubastė“ surengs tarptautinę kačių parodą, kurioje kačių mylėtojai galės ne tik grožėtis murklėmis, bet ir pamatyti įspūdingų pasirodymų.

 

Šeštadienį parodos lankytojai galės išvysti geriausios kačių šeimos konkursą, o sekmadienį –color point kačių šou. Color point spalvą kačių mėgėjai paprastai vadina „siamo“ spalva. Ir neklysta, nes šios spalvos pradininkai būtent Siamo katės. Color point spalvą turi daugiau kaip dvidešimt kačių veislių – Balio, Tonkino, Nevos maskaradinės, Šv. Birmos, ragdolai (skudurinukės), Kornvalio reksai, sfinksai, Amerikos riestaausės, Britanijos trumpaplaukės, netgi sfinksai ir bengalai. Color point lietuviškai būtų galima paaiškinti taip: tai yra genetiškai lemtas reiškinys (akromelanizmas), kai kailio pigmentacija priklauso nuo žemesnės temperatūros. Paprastai visas kūnas būna šviesaus atspalvio, o kūno dalyse, kur odos temperatūra būna žemesnė (kojos, ausys, uodega), kailis būna tamsus ar juodas.

 

Dvi parodų dienos – dvi parodos, kuriose kates vertins aukščiausio lygio teisėjai: Erikas Reijersas iš Čekijos, Marina Vinkel iš Estijos, Aleksėjus Ščiukinas ir Čarlis Spijkeris iš Olandijos bei Valtraut Zatler iš Vokietijos.

 

Retenybe šiuo metu Lietuvoje tapę rusų mėlynieji tiesiog užkariaus parodą, nes jų šiemet kaip niekad daug, o įvairių veislių kačiukų iki 6 mėnesių amžiaus net pusšimtis! Be to, bus grakščiųjų Peterburgo sfinksų bei laimę nešančių japonų bobteilų, atletiškųjų bengalų ir Egipto mau, taip pat pūkuotųjų persų, Skandinavijos šalyse populiariausių ragdolų. Jei manote, kad visos katės ilgauodegės ir ilgais ūsais, klystate – cymrikai ir japonų bobteilai neturi ilgų uodegų, nes jų vietoje – dailus pumpuras. Devonšyro ir Kornvalio reksai vietoj ilgų ūsų turi garbanotus, beje, jų ir antakiai garbanoti.

 

Šias ir daugiau retų ar jau itin pamiltų veislių lankytojai galės pamatyti nuo 10 valandos, bilietus bus galima įsigyti parodos vietoje, o nuo Vilniaus centro iki viešbučio veš nemokamas autobusas! Nustebinkite savo vaikus, šeimą bei draugus ir pasimatykime jau šį savaitgalį! Daugiau informacijos: www.bubaste.lt

Registracija į LFD "Bubastė" kačių parodas
Carnilove
Acana
Churu
Parama beglobiams gyvunams

Nuotraukos
Daugiau nuotraukų »